ساخت شمع

ساخت شمع

ساخت شمع

ساخت شمع قدمت طولانی دارد، در دوران همه گیری کرونا، بسیاری از ما نتوانستیم خانواده و عزیزانمان را ببینیم. به تعطیلات نرفتیم و زوجین مجبور شدند عروسی خود را لغو کنند. به نظر می‌رسد هیچ چیز مانند گذشته نیست و گاهی اوقات همگی احساس تنهایی میکنیم. با این حال حس بویایی ما یکی از قوی‌ترین راه ارتباطی ما با خاطرات است. از کیک تولد تا جشن های مذهبی شمع‌ها بخشی از لحظات زندگی ما هستند.

روشن کردن شمع در شب می تواند به بهبود روحیه ما کمک کند و یک شام معمولی را به یک مهمانی تبدیل کند. از لحظه های کوچک نهایت استفاده را ببرید، زیرا این لحظات نقاط عطف زندگی روزمره ما هستند.

استفاده از شمع ها در منزل

شمع ها با رایحه های دلپذیر و رنگ‌های زیبا اغلب به عنوان نقطه کانونی برای تزئینات منزل استفاده می‌شود. هنگام استفاده از شمع در سراسر خانه خود همیشه به یاد داشته باشید که محل قرار دادن شمع مهم است. از گذاشتن شمع های خود در محلی که مستقیماً در معرض نور خورشید یا نور شدید هستند، خودداری کنید. شمع را در مکانی خنک و تاریک و خشک نگهداری کنید، تا از گرد و غبار دور باشند. با این کار از رایحه و موم آن محافظت می کنید.

تولید دوده

مقداری کمی دوده تولید شده توسط شمع نشان یک احتراق ناقص است و برای سلامتی مضر است. دوده شمع، شبیه دودهای است که توسط توستر های آشپزخانه و روغن های پخت و پز خارج می‌شود و از نظر شیمیایی با دوده حاصل از سوزاندن سوخت دیزل، زغال سنگ و یا بنزین متفاوت است.

گرچه نباید نگران دوده شمع باشید، اما چند روش برای کاهش آن وجود دارد:

قبل از استفاده فیتیله را برش دهید تا ارتفاع مناسب برای روشن شدن فیتیله افزایش یابد. علاوه بر این برای جلوگیری از سوسو زدن شعله، شمع را دور از جریان باد قرار دهید.

شمع در دوران باستان

بیش از پنج هزار سال است که شمع به عنوان منبع نور و روشنایی در جشن ها استفاده می شود. اما در مورد منشاء آن اطلاعات کمی در دست است.

اولین استفاده از شمع اغلب به مصریان باستان نسبت داده می‌شود. آن‌ها با خیساندن مغز استخوان حیوانات چراغ های روشنایی و مشعل درست می کردند. با این حال یک روشنایی واقعی مانند روشنی شمع نداشتند.

مسیحیان باستان در سه هزار سال قبل از میلاد مسیح از شمع ها استفاده می‌کردند و رومیان باستان قبل از آنان با فرو بردن مکرر پاپیروس آغشته به پیه ذوب شده یا موم از شمع استفاده می‌کردند. از شمع های ساخته شده برای روشنی خانه هایشان، کمک به مسافران در شب و مراسم مذهبی استفاده می‌شد.

مومهای گیاهی

مورخان شواهدی یافتند که نشان می‌دهد بسیاری از تمدنهای اولیه با استفاده از موم های ساخته شده از گیاهان و حشرات شمع می ساختند. گفته می‌شود شمع های اولیه چینی در لوله های کاغذی قالب ریزی شده اند. در ژاپن شمع ها را از موم استخراج شده از آجیل های درخت درست می‌کردند و در هند با جوشاندن میوه درخت دارچین تهیه می کردند.

همچنین شمع ها در مراسم مذهبی اولیه نقش مهمی داشتند. جشنواره چراغ یهودیان که با محوریت روشن کردن شمع ها آغاز می شد، به سال ۱۶۵ قبل از میلاد برمی گردد. در کتاب مقدس هم اشاره به شمع وجود دارد و گزارش شده است که امپراتور کنستانتین خواستار استفاده از شمع در مراسم عید پاک در قرن ۴ بوده است.

پارافین مایع

تاریخچه ساخت شمع

قرون وسطی

بیشتر فرهنگ های اولیه غربی اساساً به شمع های تهیه شده است از چربی حیوانات (پیه) متکی بودند. در قرون وسطی زمانی که شمع موم در اروپا معرفی شد پیشرفت عمده‌ای در ساخت شمع حاصل شد. موم بر خلاف پیه حیوانی بدون دود، خالص و تمیز می سوخت. همچنین بوی شیرین و دلپذیر به جایی بوی بد و تند پیه ساطع می کرد. شمع به طور گسترده برای مراسم کلیسا مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما به دلیل گران بودن آنها افرادی غیر از افراد ثروتمند قادر به استفاده از آن نبودند.

شمع های تالو

شمع های تالو، شمع خانگی رایج برای اروپایی‌ها بود و در قرن سیزدهم شمع سازی در انگلستان و فرانسه به یک صنعت تبدیل شد. آمریکایی‌ها هم در ساخت شمع روش‌هایی را ارائه دادند. آنها دریافتند که از جوشاندن توت های سبز مایل به خاکستری (بوته های گیاه توت فرنگی) مومی با بوی شیرین تولید می‌کند که تمیز می سوزد. با این حال استخراج موم از گیاه توت فرنگی بسیار خسته کننده بود و خیلی زود محبوبیت خود را از دست داد.

رشد صنعت شکار نهنگ در اواخر قرن هجدهم اولین تغییرات را از زمان قرون وسطی در شمع سازی به وجود آورد. در آن زمان توانستند مومی را بسازند که از طریق تبلور روغن نهنگ  به دست می‌آمد. اسپرماستی هنگام سوختن بوی تند و زننده ای نداشت و نور بسیار روشن تری ارائه می داد. همچنین سخت‌تر از پیه یا موم بود و در تابستان و گرما هم خم نمیشد.

پیشرفت در قرن نوزدهم

بیشتر تحولات عمده و تاثیرگذار در شمع سازی در قرن ۱۹ اتفاق افتاد. در دهه ۱۸۲۰ میشل اوژن شورول شیمیدان فرانسوی، کشف کرد که چگونه اسید استئاریک را از اسیدهای چرب حیوانی استخراج کند و این امر منجر به تولید موم استئارین شد، که هم سخت و با دوام بود و هم به تمیز می سوخت. شمع های استئارین امروزه همچنان محبوب هستند.

شمع‌های قالبی

در سال ۱۸۳۴ مورگان با اختراع دستگاهی که امکان تولید مداوم شمع‌های قالبی را فراهم می‌کرد (با استفاده از یک سیلندر با یک پیستون متحرک برای بیرون کشیدن شمع ها در هنگام جامد شدن) به پیشرفت صنعت شمع مدرن کمک کرد. با ورود تولید مکانیزه، شمع‌ها به کالایی ارزان قیمت و مناسب برای همه مردم تبدیل شد.

در دهه ۱۸۵۰ شیمیدانها یادگرفتن چگونه ماده مومی طبیعی را از روغن جدا و تصفیه کنند. پارافین بی بو و به رنگ سفید مایل به آبی بود و این یک مزیت برای شمع سازی بود. تنها عیب آن نقطه ذوب پایین آن بود و این معضل با افزودن اسید استئاریک برطرف شد.

با اختراع لامپ در سال ۱۸۷۹ شمع سازی رو به زوال رفت.

قرن بیستم

شمعها در نیمه اول قرن بیستم از محبوبیت مجدد برخوردار شدند. رشد صنایع نفت و بسته بندی گوشت در ایالات متحده، باعث افزایش محصولات جانبی شد که به مواد اولیه شمع تبدیل شدند: پارافین و اسید استئاریک.

محبوبیت شمع ها تا اواسط دهه‌ی ۱۹۸۰ ثابت بود و زمانی که علاقه به شمع ها به عنوان وسایل تزیینی، آرامش دهنده و کالایی مناسب برای هدیه دادن به طور قابل توجهی افزایش یافت، شمع ها به طور ناگهانی در اندازه های مختلف و رنگ ها در دسترس قرار گرفتند و علاقه مصرف کنندگان به شمع های معطر افزایش یافت.

در دهه ۱۹۹۰ شاهد افزایش بی‌سابقه محبوبیت شمع ها بودیم و برای اولین بار در بیش از یک قرن انواع جدیدی از واکس های شمع در حال تولید بود. در ایالات متحده شیمیدانان کشاورزی شروع به تولید موم سویا کردند. مومی با سوختن آرام نسبت به پارافین. در آن سوی کره زمین تلاش برای تولید موم نخل برای استفاده در شمع نیز در جریان بود.

شمع های امروزی

شمع ها از زمان استفاده اولیه آنها مسیر طولانی را طی کردند. در حالی که دیگر از آنها به عنوان منبع اصلی نور استفاده نمی‌شود، اما همچنان محبوبیت و استفاده دارند. امروزه شمع ها نمادی از یک جشن، شعله ور شدن عشق، تسکین حواس، ارج نهادن به یک مراسم و تزئینات دکوراسیون منزل می باشند.

شمع معطر

شمع های معطر

آیا شمع های معطر بی خطر هستند؟

مصرف کنندگان می تواند اطمینان داشته باشند که یک شمع خوش ساخت، چه معطر باشد و چه بدون بو به طور تمیز و ایمن می سوزد. اگرچه خطرات بهداشتی مرتبط با استفاده از شمع های معطر شناخته نشده است، اما نگرانی های بی اساس در مورد ایمنی عطر های ساخته شده توسط بشر در برابر مواد معطر طبیعی و روغنهای اساسی همچنان مورد بحث است. عطرهای مورد استفاده برای ساخت شمع چه سنتز شده باشد و چه طبیعی، مواد شیمیایی سمی آزاد نمی‌کنند.

آیا شمع های ساخته شده از فرآورده‌های نفتی بی خطر هستند؟

مطالعات علمی معتبر نشان داده است که همه موم های شمع، محصولات جانبی احتراق تقریباً یکسان تولید می‌کنند. تا به امروز هیچ مطالعه علمی بررسی شده ای، هرگز آلاینده های موم شمع از جمله پارافین بر پایه نفت را جمع آوری و تجزیه تحلیل نکرده و مضر بودن آن را برای سلامتی انسان به اثبات نرسانده‌اند.

ترکیبات شمعهای معطر

شمع ها ترکیباتی هستند که عمدتاً از کربن، اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده اند که می توانند در هوا تبخیر شوند. علاوه بر قابلیت تبخیر شما می توانید آنها را از طریق بویایی تشخیص دهید. بنابراین تمام مواد معطر یک‌شمع دارای ترکیبات آلی فرار هستند. برخلاف آنچه در اخبار شنیده اید همه ی این ترکیبات بد نیستند. هر بار که وارد باغ گیاهشناسی و یا جنگل می‌شوید توسط گیاهان VOC احاطه می شوید.

بسیاری از مواد معطر یک شمع از نظر طبیعت با این ترکیبات یکسان هستند. سایر مواد معطر در طبیعت وجود ندارند، بلکه در عوض در آزمایشگاه ساخته می‌شوند. سطح ایمنی رایحه به این بستگی ندارد که از طبیعت یا آزمایشگاه باشد. بیشتر منوط به غلظت این خواص درهوا است.

برای اطمینان از بی خطر بودن شمع ها، فرمولهای ترکیبات آلی فرار را بر اساس استانداردهای ایمنی شده بررسی کنید.

آیا شمع های معطر آلرژی زا هستند ؟

اگرچه میلیونها نفر به طور منظم از شمع های معطر، بدون هیچ گونه تاثیر منفی استفاده می کنند. اما همیشه ممکن است یک عطر خاص در افراد حساس با واکنش منفی ایجاد کند. افرادی که حساسیت شناخته شده نسبت به رایحه های خاص دارند ممکن است بخواهند از شمع های معطر اجتناب کنند.

علاوه بر این مصرف کنندگان باید به یاد داشته باشند که همه شمع ها را چه معطر و چه بدون بود، در یک مکان با تهویه مناسب بسوزانند.

آیا شمع های معطر، دوده بیشتری نسبت به شمع های بدون بو تولید می‌کنند؟

روغن های موجود در رایحه های خاص ممکن است مقدار کمی دوده تولید شده توسط یک شمع را افزایش دهند. اما طول فیتیله و اختلال در شعله از عوامل اصلی ایجاد دوده در یک شمع استاندارد می باشد.

آیا دوده شمع مضر است؟

نه، مقدار ناچیز دوده تولید شده توسط یک شمع محصول جانبی طبیعی احتراق ناقص است. دوده شمع در درجه اول از ذرات بنیادی کربن تشکیل شده است و شبیه دودهای است که توسط توستر های آشپزخانه و روغنهای پخت و پز صادر می‌شود. این منابع  دوده برای سلامتی مضر در نظر گرفته نمی‌شود و از نظر شیمیایی با دود حاصل از سوزاندن سوخت دیزل و زغال سنگ متفاوت است.

از چه نوع مومهایی به طور معمول در شمع ها استفاده می شود؟

بیشترین استفاده از موم شمع، پارافین است. از موم، موم سویا، موم نخل، ژل مصنوعی نیز به طور مکرر در شمع استفاده می شود.

تولیدکنندگان شمع بر اساس مناسب بودن آنها برای انواع خاصی از شمع یا پروفیل فرمولاسیون و همچنین تنظیمات شمع سازی خود واکس ها یا مخلوط های موم را انتخاب می کنند.

بهترین انواع موم برای شمع

امروزه انواع مختلفی از موم شمع برای ساخت شمع به راحتی در دسترس است. برخی طبیعی، برخی مصنوعی و برخی کمی از هر دو. هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. بسیاری از سازندگان شمع از یک نوع استفاده می‌کنند، در حالی که دیگران انواع مختلف برای کاربردهای مختلف را استفاده می‌کنند.

موم پارافین

یکی از پرکاربرد ترین و رایج ترین نوع موم است که امروزه بسیار پر طرفدار است. بیشتر شمع های موجود در بازار که امروزه در فروشگاه خریداری می‌کنید، با پارافین ساخته می شوند. موم پارافین این روزها به طور جهانی مورد استقبال قرار نگرفته است، زیرا پارافین یک محصول جانبی از فرایند تصفیه روغن خام است و افراد اغلب به این دلیل از استفاده از آن خودداری می‌کنند.

موم سویا

موم سویا موم جدیدی در صحنه شمع سازی است. موم سویا در اوایل دهه ۱۹۹۰ به عنوان جایگزینی برای پارافین مشتق شده از نفت و موم طبیعی (اما گران تر) تولید شد. مانند پارافین موم سویا انواع مختلفی از مخلوط ها و نقاط ذوب را در اختیار شما قرار می دهد.

بسیاری از موم های سویا، از روغن سویای صددرصد خالص ساخته می‌شود و بقیه با روغن‌های گیاهی دیگر (مانند نارگیل) مخلوط می شوند.

همچنین تعدادی مخلوط پارافین/سویا وجود دارد که از مزایای هر دو موم بهره می‌برد. توجه داشته باشید که اگر مخلوط، حداقل ۵۱ درصد سویا باشد به آن مخلوط موم سویا می‌گویند .

موم ژل

موم ژل در واقع اصلا موم نیست. این ترکیبی از رزین و روغن معدنی است. از آنجا که بو و رنگ خود را نگه می دارد، ذوب می شود و می سوزد، شبیه سایر موم ها است. تفاوت این نوع موم ها در شفافیت است که اجازه می‌دهد انواع کاملاً متفاوت شمع از آن ساخته شود.

موم ژل معمولاً برای شمع های نذری یا ظرفی استفاده می‌شود. اما موم ژل سفت نیز برای ساخت شمع های ستونی نیز موجود است .

موم عسل

موم احتمالاً قدیمی‌ترین شمع ساز است. بسیاری معتقدند که این بهترین موم برای شمع نیز هست. شمع موم زنبور عسل حتی در اهرام یافت می‌شود. موم توسط زنبورها به عنوان محصول جانبی فرایند تولید عسل، تولید می شود. از آنجا که در هنگام ایجاد عسل به آن تزریق می‌شود رویه ای طبیعی و شیرین دارد که بسته به گل یا گیاهانی که زنبورها از آن تغذیه می کنند، کمی متفاوت است.

موم نخل

موم نخل از روغن طبیعی ساخته می‌شود. در این مورد روغن نخل شبیه موم سویا است. موم نخل کاملا محکم و تقریباً شکننده است و برای استفاده در شمع های ستونی و شمع های نذری بسیار مناسب است. موم نخل اغلب با موم سویا مخلوط می شود تا سخت شود.

شمع ها چگونه ساخته می شوند؟

اگرچه فن آوری مدرن بازدهی و کیفیت بهتری را در ساخت شمع ایجاد کرده است، اما برای ساخت بیشتر شمع ها از طریق فرآیندی ابتدا موم ذوب می شود، سپس قالب می‌گیرند، غوطه ور می‌شوند، اکسترود می‌شوند، رول می شوند یا به شکل دلخواه پر می‌شوند.

آیا شمع زیست تخریب پذیر است؟

مطالعات نشان داده که موم پارافین و موهای گیاهی قابل تجزیه هستند. امروزه اکثریت قریب به اتفاق شمع‌ها عمدتاً از این موم ها ساخته می‌شوند.

چه عاملی باعث به وجود آمدن دوده در شمع می شود؟

یک شمع خوش‌ساخت در هنگام سوختن صحیح عملاً دود ایجاد نمی‌کند. مصرف‌ کنندگان غالباً به دلیل نوع موم، رایحه، مواد رنگی یا مواد افزودنی استفاده شده در فرمولاسیون شمع، به اشتباه باور دارند که شمع هایشان دود آور است. اما دوده در درجه اول به دلیل اختلالات شعله و احتراق است.

اگر فیتیله بیش از حد بلند باشد یا جریان هوا سوختن فیتیله را مختل کند، مقدار کمی ذرات کربن نسوخته یا دوده به عنوان یک ماده قابل مشاهده از شعله خارج می‌شود. اختلال در شعله هر شمعی، دوده تولید می کند. برای جلوگیری از این مسئله همیشه قبل از روشن کردن، فیتیله را کوتاه کنید.

چگونه می توانم تشخیص دهم که شمع با کیفیتی خریداری می کنم؟

تا زمانی که یک شمع نقص واضح و قابل مشاهده ای نداشته باشد، فقط با نگاه کردن نمی توانید آن را تشخیص دهید. به همین دلیل انجمن ملی شمع به شما توصیه می‌کند که شمع را از یک تولیدکننده معتبر خریداری کنید.

چرا شمع ها محبوب هستند؟

شمع یکی از لذت ‌بخش ‌ترین و مقرون به صرفه ترین وسایل لوکس است. آنها خانه را با رنگ و رایحه خود گرمی می بخشند و با ایجاد یک محیط خاص به شما کمک می کنند تا احساس آرامش و رفاه داشته باشید.

طرز تهیه شمع خانگی

چه کسی دوست ندارد خانه آپارتمان خود را با یک شمع زیبا تزیین کند. آنها به هر فضایی گرما و نور می بخشند و به طور کلی باعث می‌شوند خانه شما دنج تر شود. آنها برای همیشه دوام ندارد و می‌توانند کمی گران باشند، اما نکته قابل توجه این است که شما می توانید با چند وسیله و کمی دانش فنی، آنها را به راحتی بسازید.

یکی دیگر از امتیازات ساخت شمع های خود این است که می توانید آنچه را که بیشتر می پسندید در ساخت شمع از آن بهره ببرید. اگر به عطر حساس هستید می‌توانید آن را کنار بگذارید. اگر نگران تمیز نگه داشتن هوای خود هستید، می توانید از موم سویا استفاده کنید.

اگرچه شمع ها انواع مختلفی دارند، اما همه آنها شامل سه جز اصلی هستند:

  • موم
  • فیتیله
  • ظرف

قبل از اینکه وارد پروژه ساخت شمع خودتان شوید، اصول ایمنی شمع را به یاد داشته باشید. هم هنگام ساخت و هم هنگام استفاده از آنها. لازم به ذکر است که هرگز نباید شمع را روشن و بدون مراقبت رها کنید.

حال دستورالعمل‌ کامل ساخت شمع های خانگی را بخوانید:

هنگامی که برای ساخت آماده شدید، ناحیه ای را که شمع خود را می سازید، آماده کنید. سطح را با روزنامه یا با یک کیسه کاغذی بپوشانید.

روش تهیه

پس از آماده کردن محیط، باید موم متناسب با نوع شمعی که می‌خواهید درست کنید و یک فیتیله مناسب مومی که انتخاب کرده اید، پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از فیتیله ها به اندازه‌ای گرم نمی سوزند که برخی از انواع موها را ذوب کند.

شما همچنین باید قالب یا ظرف مناسبی را انتخاب کنید تا در صورت تمایل به موم ذوب شده رنگ یا عطر دلخواهتان را به آن اضافه کنید. یک کبریت برای روشن شدن شمع پس از پایان کار نیز نگه دارید.

برای ذوب موم یک منبع حرارتی مانند صفحه داغ یا اجاق برقی نیاز دارید. سپس یک گلدان قدیمی نیاز دارید تا موم سویا را ذوب کنید. هنگام خرید موم، خرید پوسته های موم هوشمندانه تر و راحت تر است، زیرا سریع تر و به طور یکنواخت ذوب می شود.

ابتدا موم را به اندازه ظرفی که انتخاب کرده اید، ذوب کنید. قبل از ریختن موم فیتیله خود را درون ظرف قرار دهید. در صورت تمایل رنگ و رایحه خود را به موم ذوب شده اضافه کنید.

پس از ذوب شدن موم ،موم داغ را داخل ظرف بریزید. از سیخ یا چوب بستنی استفاده کنید تا فیتیله را سر جای خود نگه دارید. بگذارید موم کاملا خنک شود، سپس فیتیله را به اندازه کوتاه کنید.

روش های دیگر ساخت شمع

پس از ساخت اولین شمع خود می توانید انواع مختلف شمع را امتحان کنید. فقط مطمئن شوید که برای مراحل پیشرفته تر، موم و فیتیله مناسب را انتخاب ‌کنید. ساخت شمع در خانه فوق العاده آسان است. اگر چه ساخت شمع معمولی ساده است، اما با انتخاب فیتیله، رایحه و ظروف سفارشی، نتایج چشمگیری به دست خواهد آمد.

نه تنها با ساخت شمع در خانه پول خود را پس انداز خواهید کرد، بلکه می توانید در هنگام تعطیلات از آن لذت ببرید و یا حتی آن را هدیه کنید.

شماره های تماس:

۰۹۳۵۷۴۵۷۷۴۲

۰۹۱۰۷۶۳۲۰۶۰

آدرس:

تهران،بزرگراه نواب صفوی،ساختمان کاج ۱ طبقه هشتم،پلاک ۲
تماس با ما
Open chat