5/5 - (19 امتیاز)

فروش مواد اولیه شوینده

خرید و فروش مواد اولیه شوینده موجود در ترکیبات و فرمول مواد شوینده از تولید کنندگان مواد اولیه شوینده

معرفی ترکیبات مواد شوینده

ترکیبات مواد شوینده از مهمترین مواد شیمیایی هستند که همه ما به صورت روزانه در منازل خود از آنها استفاده می کنیم. شوینده ها از مواد و ترکیبات مختلفی طبق فرمول مواد شوینده توسط تولیدکنندگان مواد اولیه شوینده ساخته می شوند که موجب متفاوت بودن کاربرد و عملکرد آنها می شود.

ما در این مقاله به بررسی انواع مواد اولیه شوینده های صنعتی می پردازیم. همچنین جهت خرید مواد اولیه شوینده با کارشناسان بازرگانی پاک آزما تماس حاصل فرمایید.

مواد شوینده و ترکیبات تشکیل دهنده آن

بوراکس یا بوریک اسید

تولید کنندگان مواد اولیه شوینده از بوراکس (نمک معدنی اسید بوریک) با فرمول شیمیایی B4H20Na2O17 در ساخت شوینده استفاده می کنند. صنایع واسطه و مصرف کنندگان نهایی بوراکس را با نام های مختلفی مانند سدیم بورات، سدیم تترابورات و دی سدیم تترابورات خریداری می کنند. این نمک ظاهری سفید دارد و از کریستال های بی رنگ تشکیل شده است که در آب حل می شوند. در فرمول مواد شوینده از انواع مواد شیمیایی استفاده می شود.

بوراکس از رسوبات ته نشین شده در دریاچه های فصلی بدست می آید. برای بدست آوردن این نوع از ترکیبات مواد شوینده، ذخایر ته نشین شده در دریاچه ها را از طریق تبلور مجدد به بوراکس تصفیه تبدیل می کنند. بوراکس همچنین به طور مصنوعی از سایر ترکیبات بور توسط تولید کنندگان بوراکس سنتز می شود. بوراکس به عنوان مواد تشکیل بسیاری از مواد شوینده مانند صابون پودری، سفید کننده، پاک کننده و محصولات لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد. خانگی می فروشند.

بوراکس جز مواد سمی است و در دوزهای قابل توجه می تواند باعث علائم شدید یا مرگ شود. استنشاق آن ممکن است باعث تحریک دستگاه تنفسی گردد. اما برای پوست هیچگونه تحریکی ایجاد نمی کند. خوردن این ترکیب می تواند منجر به مشکلات گوارشی شود و تأثیر آن بر مغز و سیستم عروقی شامل بی حالی و سردرد است. نگهداری این ماده نیز باید در جای خشک و بدون از هر گونه رطوبت باشد. برای خرید بوراکس با کارشناسان بازرگانی پاک آزما در تماس باشید.

پروپیلن گلیکول(MPG sky korea)

پروپیلن گلیکول خوراکی در بعضی شوینده ها برای نرمی و جلوگیری از خورندگی پوست استفاده می شود، همچنین از پروپیلن گلایکول خوراکی جهت استفاده در محصولات مرطوب کننده و آبرسان پوست همچون سرم ها لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده نیز استفاده فراوان و کاربردی می شود. برای اطلاع از چگونگی خرید پروپیلن گلیکول با کارشناسان ما در تماس باشید.

اسید گلیکولیک

این نوع از ترکیبات مواد شوینده یک جامد کریستالی بی رنگ، بی بو و رطوبت گیر با فرمول شیمیایی C2H4O3 است. این ماده شیمیایی در آب، الکل ها، استون، اسید استیک و اتیل استات بسیار محلول است. این ماده کوچکترین آلفا هیدروکسی اسید است. گلیکولات یا گلیکولات به نمک یا استر اسید گلیکولیک معروف است. مردم از این ترکیب به عنوان یک عنصر رایج در محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنند.

تولید کنندگان مواد اولیه شوینده روش های مختلفی برای تولید اسید گلیکولیک دارند که یکی از آنها از طریق اسید کلرو استیک با هیدروکسید سدیم همراه با اسیدی کردن مجدد است. روش دیگر شامل واکنش سیانید پتاسیم با فرمالدئید است. اسید گلیکولیک در گذشته با تیمار اسید هیپوریک با اسید نیتریک و دی اکسید نیتروژن سنتز می شد.

این ماده علاوه بر فرمول مواد شوینده ، در صنعت نساجی به عنوان عامل رنگرزی و دباغی نیز استفاده می شود. صنایع فرآوری مواد غذایی نیز اسید گلیکولیک را به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده خریداری می کنند. صنایعی مانند داروسازی اسید گلیکولیک را به عنوان عامل مراقبت از پوست استفاده می کنند. اسید گلیکولیک را می توان بر روی اکثر سطوح فلزی، رنگ شده و پلاستیکی بدون هیچ گونه خوردگی یا آسیب استفاده کرد.

علاوه بر این، اسید گلیکولیک زیست تخریب پذیر است و نسبت به سایر مواد پاک کننده مانند اسید کلریدریک یا فسفریک که یکبار مصرف هستند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از مهمترین کاربرد های این نوع از ترکیبات مواد شوینده، می توان به کاربرد آنها در صنایع نفت و پالایشگاهی اشاره کرد. در این صنعت اسید گلیکولیک را برای از بین بردن موثر رسوبات مضر با به حداقل رساندن آسیب خوردگی سیستم‌های لوله‌کشی فولادی یا مسی استفاده می کنند.

فروش مواد اولیه شوینده باید با احتیاط انجام پذیرد زیرا دوزهای شدید اسید گلیکولیک روی پوست یا چشم می‌تواند منجر به آسیب های شدید شود. تماس آن با چشم و پوست موجب حساسیت و تحریک می گردد. این ماده باید در ظروف پلاستیکی یا شیشه ای در یک مکان خشک، خنک و دارای تهویه مناسب نگهداری شود.

ترکیبات مواد شوینده؛ سدیم کربنات

تولید کنندگان مواد اولیه شوینده از کربنات سدیم که از دیگر ترکیبات مواد شوینده می باشد، استفاده می کنند. این ماده یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی Na2CO3 است. سدیم کربنات به نام‌های خاکستر سودا، سودا شستشو و کریستال‌های سودا نیز شناخته می‌شود. این نمک های محلول در آب از نظر ظاهری سفید رنگ بوده و رطوبت سنج هستند. طعم قلیایی قوی دارند و بی بو می باشند.

کربنات سدیم را می توان از ترونا استخراج کرد که تری سدیم هیدروژن بی کربنات دی هیدرات است که در دریاچه های قلیایی وجود دارد و می توان آن را با لایروبی به دست آورد. کربنات سدیم را می توان با کشت گونه های گیاهی مقاوم به نمک و گونه های جلبک دریایی به دست آورد.

این گیاهان پس از برداشت، خشک و سوزانده می شوند. سپس  خاکستر آنها را در آب حل کرده تا محلول قلیایی تولید شود. محلول در معرض جوش قرار می گیرد تا کربنات سدیم تولید شود.

از جمله کاربردهای این ماده موجود در مواد شوینده می توان به وجود آنها در ساخت مواد شوینده، کاغذ، شیشه، صابون و ابریشم مصنوعی اشاره کرد. صنایع شیشه سازی کربنات سدیم را برای استفاده به عنوان شار سیلیس استفاده می کنند که نقطه ذوب مخلوط را بدون استفاده از مواد خاصی کاهش می دهد.

کربنات سدیم باعث تحریک پوست و سوزش چشم می شود. شستشوی کامل باید پس از دست زدن به مواد شیمیایی انجام شود. صنایع واسطه و مصرف کننده نهایی که کربنات سدیم را می خرند باید دستورالعمل های MSDS را در حین کار با مواد شیمیایی رعایت کنند.

ترکیبات مواد شوینده؛ زئولیت 

یکی دیگر از ترکیبات مواد شوینده ، زئولیت ۴a است. این ماده جز ترکیبات اصلی برای مواد شوینده خانگی مانند مایع ظرفشویی و لباسشویی است. در واقع این ماده جز مواد ترکیبات اصلی مواد شوینده فسفات دار است. بخش عمده ای از شوینده های خانگی بر اساس استفاده از زئولیت A به عنوان سازنده است و موجب تبادل یونی کلسیم در آب می شود.

این ماده دارای مزایای زیادی است که بسیاری از تولیدکنندگان استفاده از آن را به عنوان ترکیبات اصلی مواد شوینده ترجیح می دهند. این مواد پایداری بالایی دارند و موجب افزایش قدرت پاک کنندگی مواد شوینده می شوند. انعطاف پذیری زیادی برای انواع فرمولاسیون( پودر، مایع، صابون و …) دارند.

فروش مواد اولیه شوینده های صنعتی

سدیم پربورات تترا هیدرات

سدیم پربورات تتراهیدرات یک ماده مهم در بسیاری از ترکیبات مواد شوینده، پودرهای شوینده خانگی، محلول های سفید کننده لباسشویی و پودرهای ماشین ظرفشویی اتوماتیک است. تتراهیدرات پربورات سدیم یک پودر کریستالی سفید بی بو است.

سدیم پربورات تتراهیدرات حلالیت آب ضعیفی دارد، ۲۳ گرم در لیتر، غیر قابل اشتعال و غیر قابل انفجار است. محلول های سدیم پربورات تترا هیدرات در آب کمی بازی هستند. سدیم پربورات تترا هیدرات دارای خواص اکسید کننده است. تترا هیدرات پربورات سدیم از بوراکس، هیدروکسید سدیم و پراکسید هیدروژن ساخته می شود.

سدیم کربوکسی متیل سلولز

این ماده از مهمترین مواد اولیه شوینده های صنعتی است. تولید کنندگان مواد اولیه شوینده این ترکیب، به دیل خواص کلوئیدی امولسیون کننده و محافظت کننده استفاده می شود.

این ماده با دادن بار منفی به ذرات موجود در لباس موجب از بین بردن لکه ها و کثیفی های پارچه و لباس می گردد و از ایجاد الکتریسیته ساکن و چسبیدن مجدد ذرات به لباس خودداری می کند. جهت خرید کربوکسی متیل سلولز (CMC) و دیگر مواد اولیه شوینده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مواد شوینده خانگی

دیازولیدینیل اوره

این ماده یک نگهدارنده ضد میکروبی است که در لوازم آرایشی استفاده می شود. این ترکیب در بسیاری از لوازم آرایشی، محصولات مراقبت از پوست، شامپوها و نرم کننده ها و همچنین در طیف وسیعی از محصولات از جمله انواع شامپو ، دستمال های مرطوب و شوینده های ضعیف استفاده می شود.

ایمیدازولیدینیل اوره یک پودر سفید بی بو است. فروش مواد اولیه شوینده مانند ایمیدازولیدینیل اوره در حجم های مختلفی صورت می پذیرد.

در حوزه لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی، ایمیدازولیدینیل اوره را می توان در بسیاری از انواع محصولات از جمله لوسیون، کرم، نرم کننده مو، شامپو و دئودورانت ها یافت. ایمیدازولیدینیل اوره یکی از پرمصرف ترین مواد نگهدارنده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی است. با سایر نگهدارنده ها به صورت ترکیبی عمل می کند واز رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

سدیم لوریل اتر سولفات (تگزاپن)

از دیگر موارد خرید مواد اولیه شوینده می توان به تگزاپن اشاره کرد. این ماده که ظاهری خمیری شکل و شفاف دارد به فراوانی در بسیاری از مواد شوینده صنعتی استفاده می شود. این ماده دارای حلالیت خوبی در آب بوده و می توان به آسانی آن را برای انواع مصارف مختلف فرموله کرد.

این ماده در بسیاری از شوینده ها مانند شامپو و پودر های شستشو مورد استفاده قرار می گیرد. ارزان و در دسترس بودن این ماده موجب شده که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. جهت خرید تگزاپن خرید مواد اولیه شوینده دیگر با بازرگانی پاک آزما تماس حاصل فرمایید.

هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

آب اکسیژنه از مهمترین مواد سفید کننده در صنایع شیمیایی و مواد شوینده به شمار می رود. این ماده با داشتن خاصیت اکسید کنندگی موجب سفید شدن و از بین بردن بسیاری از لکه ها می گردد. بنابراین در صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید آب اکسیژنه با ما در تماس باشید.

آب ژاول

در فرمول مواد شوینده ، هیپوکلریت سدیم با فرمول شیمیایی (NaOCl) که با نام آب ژاول نیز شناخته می شود، به عنوان ضد عفونی کننده و سفید کننده در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. بسته به غلظتی که مورد استفاده قرار می گیرد، می توان از هیپوکلریت سدیم در مصارف خانگی و صنعتی استفاده کرد.

معمولا برای مصارف خانگی از غلظت ۶ درصد و برای صنایع از غلظت ۱۵درصد این ترکیب استفاده می شود. رنگ این ترکیب، زرد رنگ بوده و دارای بوی تندی است. برای خرید آب ژاول با کارشناسان فروش بازرگانی پاک آزما در تماس باشید.

اسید سولفونیک

اسیدهای سولفونیک از مهم ترین ترکیبات آلی سولفور هستند. اسیدهای آزاد به طور گسترده به عنوان کاتالیزور در سنتزهای آلی استفاده می شوند ، در حالی که نمک ها و سایر مشتقات اساس ساخت مواد شوینده، رنگ ها و کاتالیزورهای محلول در آب، داروسازی سولفونامید و رزین های تبادل یونی را تشکیل می دهند. برای خرید اسید سولفونیک با کارشناسان پاک آزما در تماس باشید.

بتائین

کوکامیدوپروپیل بتائین در محصولات مراقبت شخصی، از صابون های مایع گرفته تا شوینده های بدن و شامپوها، رو به افزایش است . معمولاً به عنوان یک عامل ضد الکتریسیته ساکن و سورفکتانت بدون سولفات در محصولاتی مانند پاک کننده های سطوح، صابون های ظرفشویی و شوینده های مایع استفاده می شود. برای خرید بتائین با کارشناسان بازرگانی پاک آزما در تماس باشید.

ایزوتیازولین

خواص ضد میکروبی و ضد باکتری و از همه مهمتر خاصیت نگهدارنده بودن باعث می شود تولید کنندگان مواد شوینده و بهداشتی از قبیل شامپو و صابون ها در ترکیبات خود از ایزوتیازولین استفاده کنند، برای مشاوره جهت فروش ایزوتیازولین با ما در تماس باشید.

4.7/5 - (24 امتیاز)
فروش مواد شیمیایی تصفیه آبپاک آزما
حلال چیستپاک آزما
همه چیز در مورد ضدعفونی کننده هاپاک آزما
معایب کودهای زیستیپاک آزما
طریقه مصرف کود فسفرپاک آزما
ساخت شمع معطرپاک آزما
ساخت اسلایمپاک آزما
محیط کشتپاک آزما
آشنایی با انواع مواد شیمیاییپاک آزما
پاک آزما
پاک آزما
فروش لانولینپاک آزما
خرید کربنات پتاسیمپاک آزما
فروش کربن فعالپاک آزما
پاک آزما
فروش سولفات منگنزپاک آزما
فروش سوربیتول پودریپاک آزما
خرید زانتان گام صنعتی

تهران،بزرگراه نواب صفوی،

ساختمان سرو ۲ طبقه ۲ واحد ۱

۰۲۱-۵۵۴۳۶۰۸۵

۰۹۱۹-۱۲۰۵۳۳۶

۰۹۱۰-۷۶۳۲۰۶۰

09191205336