لوازم آرایشی چیست ؟

لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت معمولا به موادی گفته می شود که برای استفاده در قسمت های مختلف بدن انسان به کار برده می شود. این مواد موجب تغییراتی می شود که این تغییرات شامل: تغییر شکل ظاهری ، تمیز کردن و تغییر در عطر و بوی بدن طراحی شده است. به همین دلیل باید لوازم آرایشی نا مرغوب را به درستی تشخیص داد و از استفاده آنها پرهیز کرد. گلیسیرین یک ماده پر کاربرد در تولید لوازم آرایشی بهداشتی می باشد، برای خرید گلیسیرین با ما در تماس باشید.

انواع لوازم آرایشی

انواع لوازم آرایشی شامل کلیه محصولات بهداشتی مانند شامپو، صابون، رنگ مو، کرم صورت، مرطوب کننده، کانسیلر، عطر، رژ لب و… می شود.

مواد شیمیایی مورد استفاده در لوازم آرایشی

ترکیبات شیمیایی زیادی برای تهیه مواد آرایشی استفاده می‌شود. لوازم آرایشی مرغوب از طیف وسیعی از مواد تشکیل می‌شود که اصطلاحاً مواد شیمیایی صنعتی گفته می شود. مواد شیمیایی صنعتی ممکن است با مواد شیمیایی مصنوعی ساخته شده باشند یا با مواد شیمیایی فرآوری شده طبیعی.

در زیر تعداد کمی از مواد شیمیایی و کاربرد آن در مواد آرایشی ذکر شده است:

سولفات لوریل آمونیوم

لوریل سولفات آمونیوم (ALS) با جلوگیری از کشش سطحی مایعات به عنوان یک سورفکتانت آنیونی عمل می‌کند. به دلیل همین خاصیت از آن در مواد آرایشی مانند مواد پاک کننده، شامپو مو و مواد مورد استفاده در حمام استفاده می‌شود. این ماده باعث تحریک چشم نیز می گردد و سمیت کمی دارد.

تالک

تالک یک جز اصلی در بسیاری از مواد آرایشی است. فرمول شیمیایی موجود در تالک سیلیکات، هیدراته است. تالک از مواد اصلی تشکیل دهنده پودر های صورت، کانسیلر و… می باشد.

فرمالدهید

فرمالدهید در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و محافظت شخصی وجود دارد. این ماده یکی از عناصر رایج در لاک ناخن و پاک کننده لاک ناخن و … می باشد. در بسیاری از محصولات مصرفی لوازم آرایشی و بهداشتی مانند: شامپوها، نرم کننده ها و ژل ها مقدار بسیار کمی فرمالدهید وجود دارد. محلول های صاف کننده، کرم های پاک کننده، مرطوب کننده های پوست و خمیر دندان ها هم حاوی این ماده می باشند.

الکل‌ها

الکل ها از مواد رایج عطرها هستند. الکل های چرب، الکل با چگالی کمتر هستند که پس از حذف چربی ها و روغن های موجود در آن مانند مواد شوینده یا پاک کننده عمل می‌کنند. گلیکول ها (بوتیل گلیکول) به عنوان موادی برای جلوگیری از، از دست دادن رطوبت استفاده می‌شوند.

ایزوپروپانول و اتانول ماده رایج الکل در بسیاری از محصولات آرایشی و پاک کننده است و معمولاً برای کاهش ضخامت مایع استفاده می‌شود. برای خرید اتانول با ما در تماس باشید.

لانولین

لانولین ماده غلیظی است که از غده چربی گوسفند به دست می آید. این یک ماده مرطوب کننده غلیظ است و یک افزودنی رایج در محصولات آرایشی برای مرطوب سازی پوست، مو و ناخن به شمار می رود. این ماده با ترکیب در هر محصول آرایشی دیگر به عنوان یک امولسیون عمل میکند.

ایزوتیازولین

ایزوتیازولین جهت از بین بردن باکتری ها و میکروب ها در بعضی لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می شود، جهت اطلاع از چگونگی فروش ایزوتیازولین با ما در تماس باشید.

روغن معدنی واکس ها

واکس های معدنی ماده اصلی مواد آرایشی هستند. آنها مواد اصلی موجود در محصولاتی مانند روغن پارافین، موم پارافین و وازلین هستند. برای خرید پارافین جامد و مایع با ما در تماس باشید.

4.9/5 - (52 امتیاز)
Call Now Button