5/5 - (8 امتیاز)

فروش مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی و خانگی

فروش مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی و خانگی مورد استفاده شرکت های تصفیه آب ، خرید و فروش مواد شیمیایی انواع تصفیه آب صنعتی و فاضلاب چیست .
۰۲۱۵۵۴۳۶۰۸۵
۰۹۱۹۱۲۰۵۳۳۶
۰۹۱۰۷۶۳۲۰۶۰

فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب

مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب چیست؟ چه تاثیری در تصفیه دارند و مراحل آن چیست؟ فاضلاب از خانه ها، مشاغل، صنعت و همچنین زهکشی طوفان و روان آب باران منشا می گیرد. به طور کلی، فاضلاب حاوی حدود ۹۹٫۹ درصد وزنی آب و ۰٫۱ درصد باقیمانده نشان دهنده جامدات محلول یا سایر مواد معلق است.

این مواد ممکن است شامل فضولات ، مواد شوینده حاصل از شستن لباس ها و ظروف ، ضایعات مواد غذایی ، گریس ، روغن ها ، پلاستیک ها ، نمک ها ، ماسه ، شن و فلزات سنگین باشد.

برخی از فاضلاب‌های حاصل از فرایندهای صنعتی یا کشاورزی حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است برای محیط زیست یا سلامت عمومی خطرناک باشند و قبل از وارد شدن مجدد به محیط زیست باید خنثی یا از آب خارج شوند.

هدف اصلی فرایندهای تصفیه فاضلاب، تصفیه کردن آب و اطمینان از ایمن بودن آن برای استفاده بعدی پس از بازگشت به محیط زیست به عنوان بخشی از چرخه آب است. این مقاله نگاهی به فروش مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی و خانگی ، کاربرد هر یک و فرایند کامل تصفیه آب می اندازد.

فرآیند تصفیه آب و فاضلاب

تصفیه فاضلاب فرایند پیچیده ای است که برای اصلاح pH آب و جلوگیری از انتشار آلاینده هایی مانند فلزات سنگین ، ترکیبات آلی فرار و نیمه فرار و آفت کش ها به محیط اطراف ، به انواع مواد شیمیایی نیاز دارد . تصفیه شیمیایی فاضلاب توسط صنایعی مانند داروسازی ، تولید انرژی و تولید کاغذ استفاده می شود . اگر بخواهید بدانید تصفیه آب صنعتی چیست در ادامه  به آن ها می پردازیم .

کنترل بوی فاضلاب

یکی از دلایل فروش مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی و خانگی ، کنترل بو است . اگر چه کنترل بو در مقایسه با تشخیص و حذف مواد شیمیایی بسیار سمی ملاحظه ای ثانویه است ، اما طیف وسیعی از روش‌های موثر برای کاهش بوها و ترشحات ناخواسته در دسترس هستند ، از جمله فیلتراسیون زیستی ، حذف مواد جامد ، اکسیداسیون ، نمک‌های آهن ، جذب کربن و فاز مایع .

سمی ترین آلاینده های زباله های صنعتی اغلب بویی بی ضرر دارند . با این حال ، این آلاینده های خطرناک حتی قبل از اینکه تصفیه بیولوژیکی آب در نظر گرفته شود، نیاز به تصفیه شیمیایی دارند . برای مثال، کروم شش ظرفیتی می‌تواند بدون شناسایی به داخل آب‌های زیرزمینی نفوذ کند و در نهایت باعث نقص مادرزادی ، سرطان و سایر بیماری‌های مزمن و لاعلاج شود . در ادامه به این سوال که تصفیه آب صنعتی چیست ، می پردازیم.

مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی و خانگی

منعقد کننده ها

منعقد کننده ها مواد شیمیایی مبتنی بر آلومینیوم یا آهن هستند که بار مغناطیسی ذرات موجود در آب را تغییر می دهند و به جای دفع یکدیگر باعث جذب آن ها می شوند. زباله ها به بدنه های بزرگ تری تبدیل می شوند که می توان آن ها را از بین برد یا فیلتر کرد. موادی که اغلب با منعقد کننده ها از فاضلاب خارج می شوند، عبارتند از: آرسنیک، عوامل بیماری زا، مواد آلی، فلوراید و فسفر شیمیایی.

سولفات آلومینیوم رایج ترین ماده شیمیایی مورد استفاده برای انعقاد در تصفیه فاضلاب است. منعقد کننده های رایج دیگر شامل آلومینات سدیم، سولفات آهن و کلرید آهن هستند.

جوهر نمک (HCL) یا هیدروکلریک اسید(اسید کلریدریک)  با نام های دیگری همچون اسیدم سالیس و نمک اسید نیز شناخته شده می باشد، از اسیدهای مورد استفاده در تصفیه آب به شمار می رود.

پلی آلومینیوم کلراید (PAC) زیر شاخه نمک های حاصل از آلومینیوم است و در واقع یک منعقد کننده، لخته ساز یا کواگولانت می باشد که دارای ساختار پلیمری است.

فلوکولانت ها

از انواع تصفیه آب صنعتی فلوکولانت ها هستند که همراه با فرایندهای هم زدن آب ، لخته سازها ذرات ضایعات را تشویق می کنند تا به صورت توده یا لخته به یکدیگر بچسبند.

کف زدا

کف زدا همانطور که از نامش پیداست برای کنترل و کاهش سطح هوای محبوس شده و کف ایجاد شده در طی فرایندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. این ماده به کاهش پتانسیل سرریز خطرناک کمک می کند.

پلیمرهای آلی

پلیمرهای آلی دیگر مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب هستند. این مواد لخته‌کننده‌های طبیعی اند که از پلیمر یونیزه شده برای جذب ذرات به داخل لخته‌ها برای فیلتراسیون راحت‌تر استفاده می‌کنند. آن ها اغلب همراه با آهن معدنی یا منعقد کننده های مبتنی بر آلومینیوم به کار می روند.

عوامل کاهش دهنده فاضلاب

عوامل کاهنده در تصفیه فاضلاب که به عنوان عوامل اکسید کننده نیز شناخته می شوند، شامل متابی سولفیت سدیم ، هیدروسولفیت سدیم و سولفات آهن هستند. آن ها معمولا برای حذف مواد مضر مانند ازن، آب اکسیژنه (پراکسید هیدروژن) ، کلر و آلاینده های بیولوژیکی از فاضلاب استفاده می شوند. همراه با هوادهی، این مواد شیمیایی به ترکیبات معلق متصل می شوند تا آنها را به اجزایی تبدیل کنند که خارج از آب ته نشین و فیلتر شوند.

انواع تصفیه آب صنعتی چیست ؟

تهویه کننده لجن فاضلاب

رسوبات شیمیایی و زیست توده زباله فاضلاب ممکن است به سختی فیلتر شوند و ممکن است نیاز به تهویه اضافی از طریق عملیات حرارتی یا شیمیایی برای غلیظ شدن مواد، کاهش بو و کاهش حجم لجن داشته باشند. این فرایند حذف و دفع لجن را آسان تر می کند.

پاک کننده ها و چربی گیرها

پاک کننده ها و چربی زداها، مانند پاک کننده های گرفتگی و بازکن های تخلیه قلیایی، برای حل کردن چربی و روغن فرموله شده اند. آن ها از مواد شیمیایی حلال برای تجزیه گریس استفاده می کنند تا راحت تر از بین بروند.

پاک کننده های غشایی و ضد اسکالانت

پاک کننده های غشایی و آنتی اسکالانت ها دیگر مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب هستند. آن ها قبل از تصفیه به فاضلاب تزریق می شوند تا از ادغام نمک های معدنی محلول بر روی غشاهای فیلتراسیون جلوگیری کرده و در نتیجه جریان سیال کافی را تضمین کنند.

رسوب زدا محلولی است که برای از بین بردن پوشش، لایه یا پوسته از سطح استفاده می شود. رسوب از رسوبات معدنی انباشته شده در طول زمان بر روی یک سطح (معمولاً یک دستگاه یا ماشین آلات) تشکیل شده است. مهمترین رسوب زدا دیسکلر می باشد.

اسید فسفریک باعث کاهش ایجاد رسوب در لوله های تصفیه آب می شود. سودپرک یا کاستیک سودا نیز همین خاصیت را دارا می باشند.

زیست کش ها و پراکنده کننده های زیستی

بیوسیدها و پراکنده‌کننده‌های زیستی میکروارگانیسم‌های موجود در فاضلاب را کاهش داده و کارایی عملیاتی عملیات تصفیه فاضلاب را افزایش می‌دهند. بیوسیدها شامل آب اکسیژنه و کلر جامد می باشد.

ضد عفونی کننده ها نیز در این گروه قرار می گیرد. از ضد عفونی کننده های قوی می توان به متابی سولفیت سدیم اشاره کرد. از دیگر ضدعفونی کننده ها می توان آب ژاول را در تصفیه آب مورد استفاده قرار داد. ایزوتیلزولین نیز یک ضدعفونی کننده مناسب می باشد و می تواند به خوبی میکروب ها را کنترل کند، برای اطلاع از فروش ایزوتیازولین با ما در تماس باشید.

رسوب دهنده های فلزات سنگین

فلزات سنگین در فاضلاب اغلب به صورت یونی با عوامل کیلیت یا سایر مواد شیمیایی پیوند دهنده که از محلول شدن آن ها جلوگیری می کند، پیوند می خورند. رسوب‌دهنده‌های فلزات سنگین آن پیوندها را حل می‌کنند و به فلزات سنگین خطرناک اجازه می‌دهند از پساب رسوب کنند.

کنترل pH دلیل دیگر فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب

کنترل pH  دیگر فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب هستند. در این مرحله مواد شیمیایی اسیدی به یون های هیدروکسید اجازه می دهند تا با فلزات سنگین پیوند بخورند و از محلول رسوب کنند. علاوه بر این، اسیدیته بیشتر باکتری ها و ترکیبات آلی را با تجزیه آنها در سطح سلولی از بین می برد.

رزین های کاتیونی وآنیونی (هیدرولایت و پرولایت) به کاهش سختی کمک می کنند. از دیگر موادی که باعث سختی آب می شوند می توان به زئولیت اشاره کرد.

برخی دیگر از مواد مورد استفاده برای تصفیه آب باعث حذف ذرات و آلاینده ها می شوند. آهک یکی از این مواد می باشد. از دیگر مواد با این خصوصیت می توان به سیلیس اشاره کرد. کربن فعال نیز از ورود ذرات به منابع آبی جلوگیری می کند. برای آشنایی کامل و اطلاع از نحوه فروش کربن فعال با کارشناسان پاک آزما در تماس باشید.

فرایندهای شیمیایی تصفیه فاضلاب

مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب در مجموعه ای از فرایندها برای تسریع در گندزدایی استفاده می شود. این مراحل شیمیایی که باعث ایجاد واکنش های شیمیایی می گردند، فرایندهای واحد شیمیایی نامیده می شوند و در کنار فرایندهای پاکسازی بیولوژیکی و فیزیکی برای دستیابی به استانداردهای مختلف آب استفاده می شوند.

چندین فرایند واحد شیمیایی متمایز از جمله انعقاد شیمیایی، رسوب شیمیایی، اکسیداسیون شیمیایی، و اکسیداسیون پیشرفته، تبادل یونی و خنثی سازی و تثبیت شیمیایی وجود دارد که می تواند در حین تمیز کردن به فاضلاب اعمال شود.

خنثی سازی فاضلاب

از انواع تصفیه آب صنعتی ، خنثی سازی با افزودن مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب برای تنظیم pH می باشد. این شامل افزودن اسیدها (برای کاهش pH) یا قلیاها (برای افزایش pH) بسته به pH اولیه ورودی می شود.

رسوب شیمیایی

برای تبدیل فلزات محلول به شکل ذرات جامد، یک معرف رسوب به مخلوط اضافه می شود. اینکه این فرایند مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب چقدر خوب کار می کند به نوع فلز موجود، غلظت فلز و نوع معرف مورد استفاده بستگی دارد.

انعقاد شیمیایی

این فرایند شیمیایی شامل بی ثبات کردن ذرات فاضلاب است؛ به طوری که آن ها در طول لخته سازی شیمیایی جمع می شوند. ذرات جامد ریز پراکنده در فاضلاب بارهای الکتریکی منفی سطحی (در حالت پایدار عادی خود) را حمل می کنند که از تشکیل گروه های بزرگتر و ته نشین شدن آنها جلوگیری می کند. انعقاد شیمیایی بار منفی این ذرات را با وارد کردن منعقد کننده های با بار مثبت کاهش می دهد و بی ثبات می کند.

اکسیداسیون/کاهش شیمیایی فاضلاب

با معرفی انواع تصفیه آب صنعتی ، متوجه شدیم یک عامل اکسید کننده در طی اکسیداسیون شیمیایی، الکترون ها از اکسیدان به سمت آلاینده های فاضلاب حرکت می کنند. سپس آلاینده ها دستخوش تغییرات ساختاری شده و به ترکیبات مخرب کمتری تبدیل می شوند. کلرزنی قلیایی از کلر به عنوان یک اکسید کننده در برابر سیانید استفاده می کند.

با این حال، کلرزنی قلیایی به عنوان یک فرایند اکسیداسیون شیمیایی منجر به ایجاد ترکیبات کلردار سمی می شود و ممکن است مراحل بیشتری مورد نیاز باشد. اکسیداسیون پیشرفته می تواند به حذف هر گونه ترکیب آلی که به عنوان محصول جانبی اکسیداسیون شیمیایی تولید می شود ، از طریق فرایندهایی مانند جداسازی بخار، حذف هوا یا جذب کربن فعال کمک کند.

تبادل یون

هنگامی که آب بیش از حد سفت است، تمیز کردن آن دشوار می شود و اغلب یک بقایای خاکستری باقی می گذارد. (به همین دلیل است که لباس‌هایی که در آب سخت شسته می‌شوند اغلب رنگ تیره‌ای را حفظ می‌کنند.) فرایند تبادل یونی، مشابه فرایند اسمز معکوس، برای نرم کردن آب استفاده می شود.

کلسیم و منیزیم یون های رایجی هستند که منجر به سختی آب می شوند. برای نرم شدن آب، یون های سدیم با بار مثبت به شکل نمک کلرید سدیم محلول یا آب نمک وارد می شوند. یون های سخت کلسیم و منیزیم با یون های سدیم جابجا شده و یون های سدیم آزاد به سادگی در آب آزاد می شوند.

جذب شیمیایی فاضلاب

جذب یکی دیگر از فرایندهای کاربرد فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب است. در واقع، جذب فرایندی است که در آن مواد بر روی سطوح یک جسم جامد به دلیل نیروی واندروال جمع می شوند.

ته نشینی

فرایند شیمیایی بارش شامل افزودن عوامل مناسب به فاضلاب است که می تواند مواد محلول را به موادی تبدیل کند که به راحتی قابل حل نیستند. با این تبدیل، ماده رسوب می کند و غلظت مواد را کاهش می دهد. فلزات سنگین می توانند به عنوان هیدروکسیدهای فلزی و آنیون ها به عنوان نمک های کلسیم، آهن یا آلومینیوم رسوب کنند.

لخته سازی

لخته سازی یکی از فرایندهای کاربرد مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب است. در این مرحله از لخته سازها برای کمک به حذف ذرات بسیار ریز از فاضلاب استفاده می شود که معمولا به عنوان آگلومره های بزرگتر در نتیجه دفع الکتریکی آن ها از داشتن بار یکسان جمع نمی شوند.

با افزودن مواد شیمیایی ویژه، فرمولاسیون های بزرگ تری از ذرات ایجاد می شود که سپس در یک فرایند رسوب گذاری ته نشین می گردند.

تثبیت شیمیایی

این فرایند مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب به روشی مشابه اکسیداسیون شیمیایی عمل می کند. لجن با مقدار زیادی از یک اکسیدان خاص مانند کلر تصفیه می شود. معرفی اکسیدان سرعت رشد بیولوژیکی درون لجن را کاهش می دهد و همچنین به بوی بد مخلوط کمک می کند. سپس آب از لجن خارج می شود. پراکسید هیدروژن همچنین می تواند به عنوان یک اکسیدان استفاده شود و ممکن است انتخاب مقرون به صرفه تری باشد. اکسید منیزیم یک تثبیت کننده می باشد.

سوالات متداول مربوط فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب

۱)فرآیند تصفیه آب صنعتی و خانگی چگونه است؟

سیستم های آب عمومی اغلب از یک سری مراحل تصفیه آب استفاده می کنند که شامل انعقاد، لخته سازی، ته نشینی، فیلتراسیون و گندزدایی می شود.

۲)انواع تصفیه آب صنعتی چیست ؟

هفت مرحله اغلب در تصفیه آب در مقیاس بزرگ استفاده می شود.

۱ غربالگری …

۲ هوادهی …

۳ انعقاد و لخته سازی. …

۴ رسوب گذاری. …

۵ فیلتراسیون …

۶ کلرزنی …

۷ درمان تکمیلی

۳)چه ماده شیمیایی برای تصفیه آب استفاده می شود؟

تصفیه آب در درجه اول از مواد ضدعفونی کننده شیمیایی کلر، کلرامین یا کمتر متداول از دی اکسید کلر استفاده می کند. برخی از جوامع از ترکیبی از کلر و کلرامین استفاده می کنند و بین این دو با توجه به متغیرهایی مانند فصول سال جابه جا می شوند.

۴)آیا آب کلردار برای نوشیدن بی خطر است؟

بله. آژانس حفاظت از محیط زیست مقدار کلر در آب آشامیدنی را به سطوحی محدود می کند که برای مصرف انسان ایمن باشد . سطوح کلر مورد استفاده برای ضدعفونی آب آشامیدنی بعید است که اثرات طولانی مدت بر سلامتی داشته باشد.

4.8/5 - (28 امتیاز)
فروش مواد شیمیایی تصفیه آبپاک آزما
حلال چیستپاک آزما
همه چیز در مورد ضدعفونی کننده هاپاک آزما
معایب کودهای زیستیپاک آزما
طریقه مصرف کود فسفرپاک آزما
ساخت شمع معطرپاک آزما
ساخت اسلایمپاک آزما
محیط کشتپاک آزما
آشنایی با انواع مواد شیمیاییپاک آزما
فروش نشاسته ذرتپاک آزما
پاک آزما
فروش لانولینپاک آزما
فروش کربنات کلسیمپاک آزما
خرید کربنات پتاسیمپاک آزما
فروش کربن فعالپاک آزما
پاک آزما
فروش سولفات منگنزپاک آزما
فروش سوربیتول پودریپاک آزما

تهران،بزرگراه نواب صفوی،

ساختمان سرو ۲ طبقه ۲ واحد ۱

۰۲۱-۵۵۴۳۶۰۸۵

۰۹۱۹-۱۲۰۵۳۳۶

۰۹۱۰-۷۶۳۲۰۶۰

تماس با ما

09191205336