ساخت نرم کننده خانگی

آسان و سریع و ارزان نرم کننده خانگی پارچه خودتان را بسازید

نرم کننده قوی پارچه یک مایع نرم کننده خانگی متفاوت است ، هنگامی که از نرم کننده در شستشوی لباس استفاده می کنید نرمی و لطافت را در لباس‌های خود حس می کنید که بسیار خوشایند است.

اما این مواد و ترکیبات مضر هستند و باعث آلودگی فاضلاب و آب می گردد که باعث آسیب رساندن به محیط می‌شود و حتی گاهی می‌تواند به دستگاه تنفسی هم آسیب برسانند و واکنش‌های آلرژیک را در پی داشته باشند.

نرم کننده خانگی یک گزینه بی خطر

اما گزینه های ارزان بدون خطر هم وجود دارد که می توانید خودتان آن را طبق دستورالعمل درون خانه تهیه نمایید.

سرکه یک نرم کننده خانگی طبیعی برای لباس‌های رنگی می باشد،یکی از موثرترین جایگزین های نرم کننده های شیمیایی سرکه سفید است.

شما می توانید حدود ۶۰ میلی لیتر سرکه را در محفظه نرم کننده ماشین لباسشویی بریزید که هم آب را نرم می کند، هم رسوبات را از ماشین لباسشویی حذف می‌کند و هم الیاف لباس را نیز ضدعفونی می کند.

اما نگران بوی سرکه روی لباس هایتان نباشید، این بو سریعاً پخش می شود و بعد از خشک شدن از بین می‌رود.

اما اسید استیک گاهی به پلاستیک و فولاد ضد زنگ که در ماشین لباسشویی وجود دارد آسیب می رساند. اما این نگرانی بیهوده است، زیرا وقتی این اسید با آب ترکیب شود از خاصیت خورندگی آن کاسته می شود.

نگهداری از ماشین لباسشویی

در اینجا می توانید روش های نگهداری از ماشین لباسشویی را با استفاده از مایع نرم کننده خانگی (نرم کننده قوی پارچه) مطالعه نمایید.

نکته۱: هیچگاه از سرکه های میوه استفاده نکنید، زیرا روی لباس لکه بر جای می‌گذارد.

نکته۲: سرکه را همراه با سفید کننده استفاده نکنید، زیرا گاز خطرناکی تولید می‌کند.

اسید سیتریک مناسب برای لباس های رنگ روشن

اسید سیتریک یک همه کاره فوق العاده است که در ساخت پودر لباسشویی خانگی هم از آن استفاده می‌شود و چون اثر سفید کنندگی کمی دارد، برای الیاف رنگ روشن مناسب است.

راحت ترین روش استفاده از اسید سیتریک برای لباس های رنگ روشن این است که آن را درون محفظه‌ی نرم کننده ماشین بریزید.

روش دیگر این است که ۳ تا ۵ قاشق چای خوری از این پودر را در یک لیتر آب حل کنید و حدوداً ۵۰ الی ۱۰۰ لیتر از محلول را در هر نوبت شستشو استفاده نمایید. حالا شما یک نرم کننده قوی پارچه دارید.

می توانید از پوست پرتقال هم برای عطر بخشیدن به پارچه ها نیز استفاده نمایید. به این صورت که پوست پرتقال را درون کیسه پارچه ای یا جوراب تمیز قرار دهید و درون ماشین لباسشویی قرار دهید. بوی باورنکردنی به لباس های شما می بخشد.برای خرید اسید سیتریک با ما در تماس باشید.

بی کربنات سدیم یا همان جوش شیرین

ماده معجزه آسا به دیگری که می توان در ماشین لباسشویی استفاده کرد، بی کربنات سدیم یا جوش شیرین است. این ماده برای مناطقی که آب بسیار سختی دارند نرم کننده خانگی مناسبی است.

دو قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را در ۱۰۰ میلی لیتر آب حل کنید و آن را در محفظه نرم کننده بریزید. برای خرید جوش شیرین با ما در تماس باشید.

کربنات سدیم یا نمک سدیم

در گذشته کربنات سدیم توسط پدربزرگ مادربزرگ ها بسیار پرکاربرد بود. این پودر با بی کربنات سدیم یا جوش شیرین بسیار شبیه هستند، ولی دارای تفاوتهایی نیز می باشند. شما می توانید تفاوت جوش شیرین و نمک سدیم را در اینجا ببینید.

برای استفاده می توانید به ۱۰۰ میلی لیتر آب ۲ قاشق چای خوری سودا اضافه کنید. حل کنید و این مایع نرم کننده خانگی را در محفظه ماشین لباسشویی بریزید.

توجه داشته باشید این محلول را برای الیافی که از پشم و پوست حیوانات درست شده اند استفاده نکنید، زیرا باعث متورم شدن و از بین رفتن بافت آنها می‌شود.

اگر می خواهید لباس هایی با عطر و بویی خاص و خوب داشته باشید، چند راهکار طبیعی وجود دارد. ساده ترین راه استفاده از اسانس های طبیعی می باشد که به همه نرم کننده ها اضافه می شود.

اما باید بیش از استفاده بررسی کنید که آیا به این مواد آلرژی دارید یا خیر. اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از این اسانس ها برای محیط زیست می‌تواند مضر باشد.

مهمترین نکته در مورد نرم کننده خانگی و باقی محلول ها و محصولات خانگی این است برای طبیعت و سلامت انسان مضر نیستند و طبق سلیقه و نیاز خودمان ساخته می شود.

برای مطالعه مقالات مشابه به مجله وب سایت شرکت پاک آزما مراجعه فرمایید.

۰۲۱-۵۵۴۳۶۰۸۵

۰۹۱۹-۱۲۰۵۳۳۶

۰۹۱۰-۷۶۳۲۰۶۰

4.9/5 - (52 امتیاز)
Call Now Button