5/5 - (1 امتیاز)

از بین بردن طبیعی لکه ها ی مختلف در منزل

از بین بردن طبیعی لکه ها

پاک کردن لکه به یکی دو راه محدود نیست ،بیش از هزاران راه برای از بین بردن لکه های مختلف وجود دارد. اما در این مقاله می‌خواهیم نکات بسیار هوشمندانه ای را به شما ارائه دهیم که بتوانید به بهترین شکل لکه ها را از بین ببرید.

مهمترین نکته این است که هر لکه را در اسرع وقت تمیز کنید، تا عمیق در بافت فرو نرود. نکته دیگر اینکه بدانید هر لکه از چه چیزی به وجود آمده است، زیرا هر پارچه و هر بافتی با یکدیگر متفاوت است و لکه های گوناگون(لکه سس) هم با مواد متفاوتی از بین خواهد رفت.

پاک کردن لکه ها در منزل

۱) لکه های مواد آرایشی

لکه های مواد آرایشی را می توانید با کرم اصلاح پاک کنید. کمی از کرم را روی لکه اسپری می کنیم و می گذاریم مدتی بماند. سپس آن را با حوله پاک کنید و مانند همیشه بشوید.

اما رژ لب بخاطر چربی که دارد پاک کردن آن کمی سخت تر است. خمیر نان را گلوله کنید، آن را به لکه بمالید. لکه سبک تر می‌شود و می‌توان به طور معمول آن را بشویید.

۲) لکه جوهر

اگر لکه هایی که با جوهر ایجاد شده باشد را با الکل تمیز کنید، خیلی سریع از بین می‌رود. روش دیگر خیساندن لکه جوهر در شیر است. بگذارید مدتی بماند سپس مانند همیشه بشویید.

۳) لکه چمن

بهترین روش برای پاک کردن لکه چمن، سفیده تخم مرغ است. سفیده را هم بزنید و به لکه بمالید و ماساژ دهید. اگر لکه از بین نرفت می توانید آن را با مخلوط سرکه و آب از بین ببرید.

۴) لکه سس گوجه فرنگی

برای از بین بردن لکه سس گوجه فرنگی روی لباس، پودر بچه را روی لکه بپاشید و بگذارید خشک شود. سپس با مسواک لباس را بشویید و صبر کنید. سپس به طور معمول بشویید.

۵) لکه خون

بهتر است بلافاصله لکه خون را با آب سرد بشویید. هیچگاه از آب گرم استفاده نکنید. اگر لکه تازه نیست از جوش شیرین و آب سرد یک خمیر تهیه کنید و روی لکه بمالید.

اگر خون زیاد است و تمام لباس و پارچه را در بر گرفته، می توانید یک شب در نوشابه کولا قرار دهید تا لکه بر طرف شود.

برای خرید جوش شیرین با ما در تماس باشید.

۶) پاک کردن لکه عرق

پاک کردن لکه زرد رنگ عرق که زیر بغل پیراهن های نخی ایجاد شده است را می توانید با اسید سیتریک یا سرکه از بین ببرید. اینجا در این مورد توضیح کامل داده شده است.

پاک کردن با قرص آسپرین

روش دیگر را استفاده چند قرص آسپرین می باشد. قرص را خرد کرده و به اندازه‌ای به آن آب اضافه کنید که خمیر شل ایجاد شود. خمیر را روی لکه بمالید و بگذارید بماند. علت این لکه های زرد رنگ، آلومینیوم موجود در دئودورانت هاست. خودتان دئودورانت بدون آلومینیوم بسازید.

۷) لکه میوه و آبمیوه

برای لکه های میوه و آبمیوه را می توانید با پنبه آغشته به الکل یا آب لیمو لکه ها را از بین ببرید.

۸) لکه شکلات، قهوه، کاکائو

بهترین ماده پاک کردن لکه این چنینی، گلیسیرین است. گلیسیرین را روی لکه بمالید و صبر کنید. سپس به طور معمول بشویید.

۹) آدامس

چسبیدن آدامس به لباس  بسیار آزاردهنده است. اما شما می توانید به راحتی آن لکه ها را از بین ببرید.

لباس آدامسی را درون فریزر قرار دهید و چند ساعت بعد در آورید. آدامس به راحتی کنده می شود. اگر لکه ای هم بر جای گذاشت با آبلیمو از بین ببرید.

۱۰) لکه زنگ زدگی

پاک کردن لکه زنگ زدگی تازه را با آب جوش که سرد شده مرطوب کنید، سپس با الکل و سرکه خیس کنید و بعد از ۱۰ دقیقه این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

۱۱)چای

لکه چای را با شیر سرد خیس کنید و بعد از مدتی طبق معمول بشویید.

۱۲) لکه چربی

بهترین راه پاک کردن لکه چربی روی پارچه شستن با مایع ظرفشویی می باشد. با قدرت حل کنندگی چربی این مایع، میتوانید به راحتی این لکه ها را از بین ببرید.

۱۳) لکه شیر

لکه ای که با شیر ایجاد شده است را می توانید با آب سرد و کمی پودر ماشین لباسشویی بشویید.  اما لکه های قدیمی‌تر را می توانید با مخلوط الکل،اتر، آمونیاک رقیق و آبلیمو از بین ببرید.

۱۴) لکه پوشک پارچه ای

اگر از پوشک های پارچه ای استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را درون مخلوط آب، سرکه، جوش شیرین و چند قطره روغن درخت چای خیس کنید. سپس آن را با دمای ۴۰ درجه بشویید و در هوای تازه و نور آفتاب خشک کنید.

4.7/5 - (24 امتیاز)
فروش مواد شیمیایی تصفیه آبپاک آزما
حلال چیستپاک آزما
همه چیز در مورد ضدعفونی کننده هاپاک آزما
معایب کودهای زیستیپاک آزما
طریقه مصرف کود فسفرپاک آزما
ساخت شمع معطرپاک آزما
ساخت اسلایمپاک آزما
محیط کشتپاک آزما
آشنایی با انواع مواد شیمیاییپاک آزما
پاک آزما
پاک آزما
فروش لانولینپاک آزما
خرید کربنات پتاسیمپاک آزما
فروش کربن فعالپاک آزما
پاک آزما
فروش سولفات منگنزپاک آزما
فروش سوربیتول پودریپاک آزما
خرید زانتان گام صنعتی

تهران،بزرگراه نواب صفوی،

ساختمان سرو ۲ طبقه ۲ واحد ۱

۰۲۱-۵۵۴۳۶۰۸۵

۰۹۱۹-۱۲۰۵۳۳۶

۰۹۱۰-۷۶۳۲۰۶۰

09191205336