5/5 - (1 امتیاز)

14کاربرد شگفت انگیز آب اکسیژنه

کاربرد آب اکسیژنه معمولا در ضدعفونی کردن سطوح است و یا توسط آرایشگران مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا یک ماده رایج برای روشن شدن مو است. اما موارد درمانی شگفت انگیز دیگری نیز دارد که به شما معرفی خواهیم کرد.

اطلاعات عمومی

پروکسید هیدروژن که با نام آب اکسیژنه شناخته می‌شود، تقریباً ۲۰۰ سال است که تولید می‌شود و یک ماده درمانی مفید می باشد. اما امروزه بسیاری از این روش‌های درمانی فراموش شده است مانند جوش شیرین و نمک سدیم. این ماده عوارض جانبی به همراه ندارد و قیمت آب اکسیژنه بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد. شما می توانید آب اکسیژنه رقیق شده را از داروخانه ها تهیه نمایید.

همچنین میتوانید جهت آشنایی بیشتر با کاربرد آب اکسیژنه و خرید آب اکسیژنه با ما در تماس باشید. هنگام استفاده از آب اکسیژنه دقت داشته باشید با چشمانتان تماس نداشته باشد. برای استفاده از درصدهای بالاتر از لباس های محافظتی مانند عینک و دستکش استفاده کنید.

آب اکسیژنه لکه بر

آب اکسیژنه و پاک کننده

آب اکسیژنه یک ضدعفونی کننده سطوح می باشد. همچنین شما می توانید کاربرد های شگفت انگیز سرکه را نیز اینجا ببینید.

۱)اگر شما از تخته‌های چوبی یا پلاستیکی برای خرد کردن گوشت استفاده می کنید، باید بدانید که این وسیله پر از باکتری می باشد که می توانید با آب اکسیژنه به سادگی و به طور کامل آن را ضدعفونی کنید.

۲)شما می توانید هیدروژن پراکسید ۳ درصد را درون یک بطری اسپری بریزید و روی سبزیجات اسپری کنید و بعد از ۵ دقیقه آنها را با آب سرد بشویید.

۳)دستمال‌های آشپزخانه و یا اسفنجی که از آن استفاده می‌کنید بو گرفته است؟ می توانید مقداری آب اکسیژنه را با همان اندازه آب مخلوط کنید و اسفنج یا پارچه را درون آن قرار دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه خیس بخورد و سپس آبکشی نمایید.

آب اکسیژنه و ضد عفونی

۴)آب اکسیژنه بهترین گزینه برای ضدعفونی کردن آشپزخانه است. شما می توانید این ماده را روی سطوح آشپزخانه اسپری کنید و بعد از دو دقیقه آن را پاک کنید.

۵)آیا دوست دارید سرویس بهداشتیتان برق بزند؟ می‌توانید نیم ساعت قبل از تمیز کردن توالت، مقداری آب اکسیژنه داخل کاسه توالت بریزید و بگذارید خیس بخورد، سپس مانند همیشه بشویید. همه چیز برق می‌زند.

۶)هنگام تمیز کردن یخچال می توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید تا باکتری های موجود در یخچال را از بین ببرد. این باکتری ها گاهی باعث بوی بد یخچال نیز می‌شوند.

از بین بردن لکه ها با آب اکسیژنه

۷)پاک کردن لکه‌های نوشیدنی های رنگی دیگر کاربرد آب اکسیژنه است. آب اکسیژنه را روی لکه لباس یا پارچه اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس آن را با آب گرم بشویید.

۸)لکه های دئودورانت را نیز به راحتی می توانید با آب اکسیژنه از بین ببرید. به این صورت که یک قسمت مایع لباسشویی و دو قسمت پراکسید هیدروژن را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس محلول را روی لکه دئودورانت بریزیو و بگذارید یک ساعت بماند. سپس با آب سرد بشویید.

۹)پراکسید هیدروژن رقیق شده می‌تواند لکه های خون را از روی پارچه از بین ببرد. فقط توجه داشته باشید این ماده سفید کننده است و ممکن است پارچه های رنگی را سفید کند.

در اینجا می توانید نکات بیشتری برای از بین بردن لکه ها بیابید.

آب اکسیژنه به سلامتی و زیبایی کمک می‌کند

۱۰)دیگر کاربرد آب اکسیژنه در زیبایی .برای اینکه ناخن های درخشان با طراوتی داشته باشید، یک پنبه را به محلول آب اکسیژنه ۳ درصد آغشته کنید و روی ناخن مالش دهید.

۱۱)پراکسید هیدروژن را گاهی به جای دئودورانت نیز استفاده می‌کنند. می‌توانید آب اکسیژنه ۳ درصد را زیر بغل خود اسپری کنید. روزهایی که هوا گرم است می توانید به این ماده جوش‌شیرین اضافه کنید. می‌توانید ساخت دئودورانت خانگی را در اینجا ببینید.

۱۲)خیلی از بیماری‌های پوستی مانند آکنه، اگزما، تبخال، قارچ های پوستی و گزش حشرات را می‌توان با استفاده از آب اکسیژنه ۳ درصد درمان کرد.

۱۳)اگر می خواهید دندان هایتان سفید و درخشان شود و بوی بد دهانتان را از بین ببرید، می توانید آب اکسیژنه ۳ درصد را با آب به نسبت مساوی مخلوط کنید و به عنوان دهان شویه استفاده کنید.  می‌توانید طرز ساخت دهانشویه خانگی را در اینجا ببینید.

۱۴)یکی از موثرترین راههای جلوگیری از خون دماغ، پنبه آغشته به آب اکسیژنه ۳ درصد می باشد.

4.7/5 - (24 امتیاز)
فروش مواد شیمیایی تصفیه آبپاک آزما
حلال چیستپاک آزما
همه چیز در مورد ضدعفونی کننده هاپاک آزما
معایب کودهای زیستیپاک آزما
طریقه مصرف کود فسفرپاک آزما
ساخت شمع معطرپاک آزما
ساخت اسلایمپاک آزما
محیط کشتپاک آزما
آشنایی با انواع مواد شیمیاییپاک آزما
پاک آزما
پاک آزما
فروش لانولینپاک آزما
خرید کربنات پتاسیمپاک آزما
فروش کربن فعالپاک آزما
پاک آزما
فروش سولفات منگنزپاک آزما
فروش سوربیتول پودریپاک آزما
خرید زانتان گام صنعتی

تهران،بزرگراه نواب صفوی،

ساختمان سرو ۲ طبقه ۲ واحد ۱

۰۲۱-۵۵۴۳۶۰۸۵

۰۹۱۹-۱۲۰۵۳۳۶

۰۹۱۰-۷۶۳۲۰۶۰

09191205336