پاک کننده قوی

یک پاک کننده قوی
پاک کردن ظروف
یک پاک کننده قوی

یک پاک کننده قوی خانگی

به جای سابیدن خسته‌کننده ظرف سوخته می توانید در کمترین زمان یک پاک کننده قوی برای این کار تهیه نمایید. در اینجا بهترین روش های خانگی تمیز کردن قابلمه سوخته را می‌آموزید.

صبر کنید تا قابلمه خیس بخورند اگر سوختگی کم است، می توانید کف قابلمه را از آب بپوشانید و بگذارید چند ساعت بماند. یا حتی گاهی می توانید از پودر صابون یا مواد شوینده برای شکستن چربی ها استفاده کنید.

تمیز کردن ظروف سوخته با جوش شیرین

جوش شیرین یا بی‌کربنات سدیم باعث شکسته شدن چربی‌ها می‌شود و اثر سایشی دارد. به دلیل همین خاصیت، می توان از آن در پودرهای تمیز کننده خانگی استفاده کرد. جوش‌شیرین یا بی‌کربنات سدیم برای قابلمه های سوخته بسیار مفید است.

  • روش انجام:

ابتدا قابلمه سوخته را از آب گرم پر کنید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه نمایید تا حداقل ۱۵ دقیقه خیس بخورد. محلول را از قابلمه خالی کنید و باقی مانده را با اسکاچ یا اسفنج پاک کنید و ظرف را مانند همیشه بشویید. در صورت باقی ماندن سوختگی این کار را تکرار کنید.

برای خرید جوش شیرین از بازرگانی پاک آزما با ما در تماس باشید.

پاک کننده قوی
پاک کننده قوی
پاک کننده قوی

تمیز کردن قابلمه سوخته با سرکه

اسید استیک یا سرکه یک همه پاک کننده مفید در آشپزخانه است. حتی با آن قابلمه سوخته می تواند دوباره ببخشید بدرخشد.

  • روش انجام:

به نسبت یک به سه سرکه به آب اضافه کنید و درون قابلمه بریزید. مخلوط سرکه و آب را بجوشانید. گاز را خاموش نمایید و بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه بماند. سپس مایع را از درون قابلمه خالی کنید و کف قابلمه را با اسفنج پاک کنید.

در اینجا بطور کامل با خاصیت پاک کنندگی اسید استیک آشنا میشویم.

تمیز کردن قابلمه سوخته با اسید سیتریک

اسید سیتریک پاک کننده قوی می باشد و به از بین بردن سوختگی های کف قابلمه کمک می کند.

  • روش انجام:

یک قاشق غذاخوری اسیدسیتریک را به یک فنجان آب اضافه کنید ومحلول را درون قابلمه بریزید. (برای قابلمه های بزرگتر مقادیر زیاد کنید.)

بگذارید محلول ۵ دقیقه بجوشد و سپس قابلمه را خالی کنید. سوختگی ها به راحتی از بین می‌رود.

پاک کننده مفید
پاک کننده ظروف
پاک کننده مفید

تمیز کردن قابلمه سوخته با اسید اگزالیک

به طور طبیعی در بسیاری از سبزیجات های برگدار مانند اسفناج اسید اگزالیک وجود دارد. این ماده می‌تواند یک پاک کننده قوی باشد و به طور موثری قابلمه های سوخته را تمیز کند.

به عنوان مثال می‌توان از ریواس در آشپزخانه و باغ استفاده کرد. برای از بین بردن سوختگی قابلمه میتوان اسید اگزالیک را درون قابلمه همراه با آب بجوشانید. سپس محلول را خالی کنید و مانند همیشه قابلمه را بشویید و از این پاک کننده مفید بهره ببریم.

4.9/5 - (52 امتیاز)
Call Now Button